Ратан висечки светлосни тела,Југоисточна Азија Домашно осветлување Ратан светилки |КСИНСАНКСИНГ

Краток опис:

Ратан висечки светлосни телае формиран од плетен ратан намотан околу бели тела, изработени од железо и ратан. Она што го прави нашето ратанско осветлување уникатно е количината на љубов и времето што нашите занаетчии го вложуваат во внимателно избирање на секој ратан за да ги создадат нашите тела.Неговата разновидност го прави идеален за секој декор на домот, од крајбрежен до боемски и рустикален.

Преголемиот облик на овој лустер е малку како разгорен. Добро се совпаѓа со стариот мебел и природната внатрешна декорација.

Поврзани производи:црна подна светилка од ратан,тркалезна подна светилка од ратан

Категории:Плетени светилки,Ратанска светилка,Ратан висулка светлина

Забелешка:

Контактирајте со нас за сопствени потреби за големопродажба;

Достапна е светилка за ратан со сопствена големина;


 • име на производ:ратан висечки светлосни тела
 • број на модел:NRL0219
 • големина на производот:45cm*30cm
 • боја на производот:КАКО фотографија
 • OEM/ODM:Прифатливо
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Рачно изработен природен абажур од ратан изработен во Бали.азиски светлосни тела

  Овој природен абажур од ратан е рачно изработен и може да се закачи од таванот со неговата рачка. Абажурот на овој лустер од ратан е рачно изработен, од кои секоја е уникатна.Испушта меки светла, внесувајќи топла и топла атмосфера во вашиот дом.Ткаен е на таков начин што овозможува светлината да помине, додека просторијата е на топла и пријатна страна. Обликот на чадор е совршен за мали висини на таванот!Донесува уметнички/боемски амбиент и топлина во секоја соба.

  XinSanxing осветлувањее висококвалитетен производител на станбени и комерцијални светилки за осветлување и ратансветлосни телафабрики

  Нашиотратан висечки светлосни теламоже да декорира спални соби, трпезарии, дневни соби, кујни, перални и други стилски простории, како што се индустријализирани и модерни канцеларии.

  rattan hanging light fixtures,Southeast Asia Home Lighting Rattan Lamps

  Информација за продуктот

  Име на производ: светло за висење ратантела
  Број на модел: NRL0219
  Материјал: ратан + метал
  Големина: 45cm*30cm
  Боја: Како фотографија
  Завршување: Рачно изработен
  Извор на светлина: Светилки со вжарено влакно
  Напон: 110 ~ 240 V
  Моќ на напојување: Електрични
  Сертификација: CE, FCC, RoHS
  Жица: Црна жица
  Апликација: Дневна соба, дом.хотел.Ресторан
  MOQ: 5 парчиња
  Способност за снабдување: 5000 Парче/парчиња месечно
  Услови на плаќање: 30% депозит, 70% салдо пред пратката

  Големина на производот

  rattan hanging light fixtures,Southeast Asia Home Lighting Rattan Lamps

  Квалитетни декоративни детали и материјали инспирирани од природата

  rattan hanging light fixtures,Southeast Asia Home Lighting Rattan Lamps
  rattan hanging light fixtures,Southeast Asia Home Lighting Rattan Lamps
  rattan hanging light fixtures,Southeast Asia Home Lighting Rattan Lamps

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја