За нас

Компанијата за осветлување Xinsanxing е основана во 2007 година, лоцирана во Националната зона за висока технологија Хуижу Жонгкаи.Сега сме специјализирани за осветлување од природен материјал.
На почетокот на основањето, се фокусиравме на развој и производство на нијанси, а ја проширивме производната линија во 2015 година за да произведеме внатрешно осветлување во домот.Подоцна во 2019 година, како одговор на националниот концепт за заштита на животната средина „зелена вода и зелени планини, е сребрена планина од злато“, имаме увид во насоката на производот, да се фокусираме на производството на природни материјали, како бамбус, ратан, дрво, трева, растителен коноп итн.
По 3 години истражување, нашата фабрика разви и произведе различни категории производи за осветлување од природен материјал, кои се извезуваат во Северна Америка, Европа, Африка и некои азиски земји.Конечно, освои едногласна пофалба на клиенти во странство.Над 10 години постојан развој ни помага да ја подобриме нашата одредена основна конкурентност.

画板 1

Квалификација

Xinsanxing ја разбира важноста на квалитетот.Компанијата има положено BSCI, ISO9001, Sedex, EU CE и други сертификати.amfori ID:156-025811-000

ETL_BSCI factory inspection

Корпоративна култура

Мисија на компанијата: Туркање на пликото, водејќи го патот.
Визија на компанијата: Нека производите со најдобар квалитет го осветлуваат секој агол на светот
Тенет на компанијата: Квалитетот ги освојува клиентите, интегритетот го освојува пазарот

Основни вредности на компанијата

[Карактер]: Интегритет и чесност, самодисциплина и внимателност

[Одговорност]: Низ моите раце, работите ќе бидат завршени;навремено откривање и решавање на проблеми

[Прагматичен]: прагматичен, ригорозен и ефикасен;само најдете начини, а не изговори, додека предлогот, не се жалат

[Страст]: Сакајте ја работата, предизвик тешкотии, само-подобрување

[Понатаму]: учење, споделување, иновации;надвор од себе, нема најдобро, само подобро

 

画板 1 拷贝

Производство на производи

Во модерниот дизајн на осветлување, осветлувањето не само што може да обезбеди добра средина за осветлување за да ги задоволи животните функции и физиолошката функција на луѓето, туку исто така може да ја искористи експресивната моќ на светлината за да направи уметничка обработка на внатрешната средина, да ја разубави внатрешната средина, да го подобри ефектот на просторот, да постави атмосферата и расположението, кое добива се поголемо внимание кај луѓето.Посветени сме на создавање разновидни стилови на производи за осветлување како што се модерната минималистичка, американска ретро и природна уметност за да ја задоволиме диверзифицираната побарувачка на пазарот.Нашите производи се извезуваат во Европа, Америка, Блискиот Исток, Југоисточна Азија, Јужна Африка и други земји и региони и ја добија поддршката и афирмацијата на клиентите во странство со нови и различни стилови, конкурентни цени и одлични услуги.

Нашата услуга

Xinsanxing е посветен на истражување и развој и производство на врвни, професионални производи за традиционално осветлување.Компанијата има производствена база од 1600 квадратни метри, со независна фабрика за производство и монтажа, повеќе од 100 вработени, формирана комплетна производна линија која опфаќа домашно осветлување, внатрешни украсни светилки, соларни светилки, градинарски светла, надворешно осветлување, ткаени светла од природен материјал .

1. OEM / ODM прифатени, Исполнете ги посебните барања на клиентите

2. Нарачката на примерок во мала количина е прифатлива

3. Висок квалитет, конкурентна цена, брза испорака, најдобра услуга, широк избор

4. Вашето прашање поврзано со нашите производи или цени ќе биде одговорено за 24 часа.

5. Добро обучени и искусни кадри да одговорат на сите ваши прашања на течен англиски јазик

6. Група напредни технички стручни и менаџерски луѓе со над десетгодишно искуство.

7. 100% од сите наши готови светилки ќе бидат тестирани пред испорака од нашиот персонал за КК.